Soňa Buckulčíková

riaditeľka

Osveta ako inštitúcia je medzi nami už vyše 66 rokov, avšak osveta ako činnosť je tu oveľa, oveľa dlhšie. Tá má ľudí osvietiť, posvietiť im, posvätiť a oceniť ich, aj ich čas venovaný tvorbe, vzdelaniu, záujmu o seba aj okolie. To všetko nám prináša svetlo…a v tomto priestore som dostala príležitosť pracovať. Do cesty mi prichádza veľa vzácnych často nenápadných ľudí. Ľudí, ktorí svojim zápalom, odhodlanosťou a vytrvalosťou sú pre mňa inšpiráciou nielen v práci, ale aj v živote.

Michaela Konečná

metodik pre folklór

Patrím medzi najnovšie prírastky v TKS. Do TKS som nastúpila, ako absolventka filmovej vedy a kritiky. Počas štúdia som absolvovala dve zahraničné stáže a spolupracovala na rôznych filmových projektoch a filmových festivaloch. V TKS sa venujem oblasti folklóru, ktorý je mi veľmi blízky. Už skoro 10 rokov sa pohybujem vo svete ľudového remesla a tradičnej kultúry. Ako dcéra remeselníčky mám jedinečnú možnosť preniknúť do zákutí ľudovej tvorby a remeselných výrobcov. Spoznať ich tvorbu a príbehy zblízka. Svojou prácou v TKS by som rada tvorivé svety lokálnych ľudových výrobcov a folkloristov priblížila čo najširšiemu publiku. Folklór a ľudová tvorba sú predsa tými najcennejšími pokladmi slovenského národa. Medzi moje záľuby patrí plávanie ??‍♀️ cyklistika ??‍♀️ film ? fotka ? a zvieratá.

Radoslav Pančík

metodik pre film, fotografiu, výtvarníctvo

Vždy ma zaujímala ľudská myseľ, konanie a predstavy ľudí, ktoré sa dajú výborne stvárniť práve vo vizuálnej tvorbe a práve tá je náplňou mojej práce. Snažím sa, aby mi práca bola koníčkom, čo je možné vidieť aj v témach mojich aktivít v kultúrnom stredisku. V oblasti vizuálneho umenia svojimi aktivitami podporujem neprofesionálnych tvorcov a vždy ma poteší ich úspech na rôznych súťažiach, prehliadkach, či výstavách. Vo voľnom čase rád cestujem, túlam sa s batohom nielen prírodou, objavujem iné kultúry, ale aj fotím a čítam.

Ivana Bednáriková

metodik pre umelecké slovo a literatúru

Som celkom čerstvý člen tímu TKS. Takmer 15 rokov som pracovala s knižkami, a pravdupovediac, svet bez čítania si ani neviem predstaviť! Od strednej školy si pestujem vzťah aj ku poézii, najmä tej tradičnej,a nielen slovenskej. Samozrejme, sú mi blízke aj ostatné oblasti kultúrneho života. No a keď sa ku tomu pridajú skvelí, tvoriví ľudia z turčianskej záhradky, alebo aj mimo nej, a navyše výborní kolegovia, čo viac si môže človek v práci priať? 🙂

Petra Žilová

metodik pre divadlo detí a dospelých

Vo svojom živote som doteraz stretla veľmi veľa VZÁCNYCH, dôležitých ľudí, ktorí mi ukázali zákulisnú prácu divadla, ktorá ma baví, napĺňa, privádza k slzám i úsmevu. Ich pomoc, rady, usmernenia, spolupráca sa mi vryli veľmi hlboko do môjho JA. . .
JA :
P – pozitívne myslenie, pokora a poctivosť v práci, perfekcionalizmus ( nie, toto nie som ja)
E – empatia, energickosť, elegancia
T – tvorivosť, trpezlivosť, tolerancia, trúfalosť
R – rozvaha, realistickosť, racionálnosť
A – asertívnosť, aktívnosť, a optimizmus
Rok 2020 priniesol so sebou príležitosť , kedy môžem opäť znásobovať, rozvíjať a posúvať hranice svojho JA a posielať tieto informácie a činnosti súvisiace s divadlom ďalej.
Chcem, idem, posúvam Vám . . .

Patrícia Smierčiaková

metodik pre detské tvorivé dielne, adminstratíva

 Som metodik pre detské tvorivé dielne. V stredisku pracujem od roku 2015. Začínala som tu na absolvenskej praxi, kedy som si prešla kadejakými pracovnými napĺňami. Nakoniec som tu ostala a „prischli“ mi tvorivé dielne, neskôr aj administratívne práce a správca registratúry. Bavia ma ručné práce, tvorivá činnosť a skúšanie nových veci. Milujem psov, ale najviac toho svojho. 

Vlasta Zemančíková

ekonómka, personalistka