Workshopy festivalu AMFO 2023

DVOJEXPO dokumentovanie AMFO festivalu s lektorom Šimonom Luptákom

Šimon Lupták bude tento rok dokumentovať priebeh celého festivalu AMFO a vy sa môžete pridať do jeho tímu a vyskúšať si hravú experimentálnu formu dokumentovania na analóg. Ako eventoví fotografi/fotografky môžete preskúmať všetky workshopy, prednášky, ale aj zákulisie príprav a obohatiť nás o svoje postrehy. V piatok pri akreditácii dostanete analógový fotoaparát a 35 mm film. Šimon vám bude k dispozícii ako mentor, s ktorým sa budete môcť poradiť, na čo si dať pozor pri fotografovaní eventov, ale aj nad čím rozmýšľať, keď vytvárame dvojexpozíciu na analóg.

CAMERA OBSCURA – workshop Dávida Doroša 

Víkendový workshop umožní účastníkom zažiť, aké to je vytvoriť fotografiu len za pomoci   „škatule od topánok“. Workshop takto sprostredkuje základný princíp fungovania každého fotoaparátu a zároveň aj základy analógovej fotografie. Po krátkom úvode si každý vyrobí svoj „fotoaparát“, ktorým bude fotografovať, a zhotovené fotografie si každý sám vyvolá v tmavej komore v rámci workshopu. Ak to čas dovolí, bude možné aj experimentovať. 

FOTOKOLÁŽ – workshop Zuzany Pustaiovej

Účastníci workshopu budú pracovať na kreatívnych projektoch s využitím dostupných materiálov. Záujemcovia budú môcť pracovať dvomi spôsobmi. Prvým je tradičná koláž, keď autori vytvoria 2D obrazy a následne si ukážeme možnosti ich fotografickej reprodukcie tak, aby ich digitálna kópia korešpondovala s reálnym dielom. Druhým je tzv. 3D koláž, keď účastníci vytvoria objekty, prenesú ploché obrazy do priestoru a s tými následne pracujú a fotografujú ich. Počas víkendu si užijeme množstvo experimentu, naučíme sa nové možnosti, ako pracovať s fotografiou a zdokonalíme svoje technické zručnosti.