POZVANIE NA OTVORENIE VÝSTAVY

Milí priatelia,

Turčianske kultúrne stredisko Vás pozýva na otvorenie výstavy členov Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov, skrátene ŠTNV.

Klub ŠTNV funguje pod záštitou Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine (predtým Regionálne kultúrne stredisko) od roku 1980.

Členovia klubu, ale aj lektori a vedúci klubu od jeho založenia neustále migrujú, prichádzajú, odchádzajú a opäť sa vracajú. Vytvárajú tak vibrácie, ktoré dokazujú, že klub a jeho tvorba sú aj dnes živou súčasťou nášho strediska.

Výstava ROK V OBRAZOCH, ako už samotný názov napovedá, reprezentuje tvorbu členov počas uplynulého roka, ale aj stopy a pocity, ktoré rok 2022 na svojom konci zanechal v autoroch. Vystavené diela by sa dali charakterizovať podobne ako samotný klub. Vibrujúce. Autori vytvárajú neustále nové diela, zároveň sa však vracajú k starým obrazom či námetom a dávajú im nové kontúry a tvary, keď objavujú nepoznané výtvarné techniky, prístupy či prinášajú čerstvé myšlienky a pohľady.

Vernisáž výstavy sa bude konať 21.12.2022 vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine o 16:00 hodine a potrvá do 15.01.2022.

Veríme, že si z výstavy odnesiete príjemný umelecký zážitok a prídete spolu s nami a autormi klubu ŠTNV stráviť príjemný, kultúrny čas pred Vianočnými sviatkami.