FESTIVAL BEZ HRANÍC

Pozývame Vás na cestovateľský festival Bez hraníc, ktorý patrí k tradičným a najväčším podujatiam svojho druhu na Slovensku. Jeho hlavný program sa uskutoční od 3. do 5. novembra 2022 v Martine. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na viac ako 10 hostí zo Slovenska aj z Česka, s ktorými precestujeme celý svet. A v duchu hesla „bez hraníc“ nezostaneme len pri klasickom cestovaní. Bohatý program ponúkne prezentácie z ultrabehu po Slovensku, divokého Laponska, roadtripu po Rumunsku, Patagónie, kanadských hôr, Ázie či Banátu. Okrem toho lepšie spoznáme príbehy a osudy ľudí žijúcich pri Dunaji, ako vyzerá slovenská pomoc v zahraničí a 10 000 kilometrov dlhý peší trip v Južnej Amerike. Časť programu zameraná na hory sa uskutoční na Chate Martinské hole vo výške 1250 metrov nad morom. Neopísateľnú atmosféru podčiarkuje možnosť nočného zostupu.

Už 18. októbra otvoríme v Turčianskej galérii výstavu novinárky a fotografky Jany Čavojskej, pred začatím hlavného programu sa uskutoční aj súťaž s možnosťou vyhrať vecné ceny.

„Na festival Bez hraníc sa vždy teším celý rok. Kombinácia premietania na chate na holiach a priamo v meste je skvelá. Najlepšia rodinná atmosféra, kvalitní hostia a inšpiratívne prezentácie,“ zhodnotila podujatie obľúbená cestovateľka Petra Pogányová.

Záver prvého novembrového týždňa bude v Martine oslavou cestovania a dobrodružstva. Tešíme sa na každého, kto chce byť s nami pri tom. Vidíme sa na festivale o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode, na festivale Bez hraníc!

Všetky informácie nájdete na webe www.festivalbezhranic.sk

Podujatie organizačne zabezpečuje Martinský klub priaznivcov cestovania a je realizované s finančným prispením mesta Martin. Podujatie je podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Matej Pančík