Fotomaratón Martin 2020 – výstava

Prostredníctvom ôsmeho ročníka podujatia Fotomaratón Martin 2020 si fotografi mohli vyskúšať netradičné fotenie na vybrané témy. Realizácia podujatia prebiehala v uličkách a zákutiach mesta Martin. Práve tento priestor slúžil ako inšpirácia, tu účastníci podujatia hľadali námety na vytvorenie svojej kolekcie súťažných fotografií k podujatiu, ktoré sa nesie v duchu „Zabávaj sa s fotografiou“.

Účastníci boli v deň konania podujatia oboznámení so šiestimi témami (Radosť, Šum, Ľudia ako my, Odrazy doby, Atmosféra parkov, Čo vidím cez okno), ktoré boli už tradične ladené v duchu nasledujúceho (PO) Letného foto festu. Ten sa tohto roku sa predstaví viacerými sprievodnými podujatiami.

Podujatia sa zúčastnilo 14 fotografov. Výsledky trojhodinového snaženia odborne analyzovali vynikajúci  fotografi Marek Pupák a Robert Kočan obaja z Bratislavy.

Výstupom netradičného fotenia je výstava, ktorú si záujemcovia nielen o fotografiu môžu pozrieť od 13. októbra do 30. novembra 2020 v príjemnom prostredí Café Kamala, M. R. Štefánika 999/5, Martin.

Výstava „Fotomaratón Martin 2020“, je zrealizovaná, ako súčasť projektu Kultúrne KLBKO II. – Obrazy svetla V. Zorganizovalo ju Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

 

Všetci ste srdečne vítaní

 

Radoslav Pančík