FOTOMARATÓN MARTIN 2021 – zabávaj sa s fotografiou

Priaznivci fotografie si už po deviaty raz mohli vyskúšať netradičné fotenie na vybrané témy počas podujatia s názvom Fotomaratón Martin 2021. Podujatie sa uskutočnilo 29. mája 2021 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.
Samotná realizácia súťaže prebiehala v uličkách a zákutiach mesta Martin. Práve tento priestor slúžil ako inšpirácia, tu účastníci podujatia hľadali námety na vytvorenie svojej kolekcie súťažných fotografií k podujatiu, ktoré sa nesie v duchu „Zabávaj sa s fotografiou“, čo sa organizátorom súťaže podarilo naplniť.
Účastníci boli v deň konania podujatia oboznámení so šiestimi témami, ktoré boli už tradične ladené v duchu nasledujúceho Letného foto festu. Výsledky Fotomaratónu Martin 2021 budú prezentované v Café Kamala od 16. júna do 9. augusta tohto roku.
Tohto roku to boli témy  (Za múrmi a plotmi, Susedia, Ruchy mesta, Obrazy ulíc, Okná a ich odrazy, Pohoda). Výsledky trojhodinového snaženia odborne analyzovali vynikajúci fotografi Mgr.art. Marek Pupák a Mgr.art. Lenka L. Lukačovičová, ArtD. obaja z Bratislavy. Verejným hlasovaním účastníkov podujatia bola ocenená kolekcia, ktorá získala najviac hlasov. Oceneným fotografom bol člen fotografickej skupiny TuFoTím Zdeno Ziman, ktorý tohto roku získal ocenenie aj za najzaujímavejšiu kolekciu, ako aj za najzaujímavejšiu fotografiu 9. ročníka. Za ocenenie Zdenovi Zimanovi  srdečne blahoželáme. Ostatným prajeme veľa radosti z tvorivosti.
Tvorivá fotografická dielňa „Fotomaratón Martin 2021“, bola zrealizovaná, ako súčasť projektu Kultúrne KLBKO III. – Obrazy svetla VI. Zorganizovalo ho Turčianske kultúrne stredisko  v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Projekt bol financovaný z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný ŽSK.

Radoslav Pančík