MEDZI NAMI – Jana Čavojská

MEDZI NAMI

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo druhý z cyklu troch prezentácii MEDZI NAMI určený pre študentov stredných škôl.

Tu privítame reportérku a fotografku Janu Čavojskú s témou „…ako listy vo vetre“

Jana je fotografka a reportérka. Zaujímajú ju ľudia a ich príbehy kdekoľvek na svete vrátane konfliktných oblastí, krajín s komplikovaným medzinárodným statusom, prebiehajúcich kríz a katastrof. Pracovne s fotoaparátom precestovala takmer sedemdesiat krajín, mnohé z nich opakovane.

„Moja cesta európskou utečeneckou krízou s reálnymi príbehmi ľudí, ktorí u nás hľadajú nový život. Prečo opustili svoje krajiny? Aká bola ich cesta? Čo ich motivovalo prísť práve do Európy? Ako vyzerá azylová procedúra? Ako dlho trvá? Aké majú možnosti zostať v krajinách EU legálne? Prečo chcú ísť „všetci“ do Nemecka? Existuje integračný proces? Sú pre nás rizikom? Hrozbou? A prišli využívať sociálny systém, alebo ponúknuť svoju prácu a talenty?

Príbehy konkrétnych ľudí sledujem už niekoľko rokov a porozprávam o nich aj vám.“

Tešíme sa na stretnutie už 15. mája o 10.00 h vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine

Cyklus prezentácií „MEDZI NAMI“ je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný Žilinským samosprávnym krajom.