MOSTY KULTÚR – Marek Mach

„O extrémizme a tolerancii“

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v spolupráci s Martinským klubom priaznivcov cestovania a Slovenským komorným divadlom Martin Vás srdečne pozývajú na prvý z cyklu troch večerov, ktoré sú prezentované pod názvom MOSTY KULTÚR.

Tie nadväzujú na úspešné cestovateľské večery a obsahovo ich dopĺňajú o nové aktuálne témy. Zavŕšením tejto aktivity bude tradične náš novembrový Festival Bez hraníc.

V úvodnom stretnutí pod názvom „O extrémizme a tolerancii“ privítame medzi nami mladého aktivistu Mareka Macha.

Marek je zakladateľ iniciatív Mladí proti fašizmu, Mladí za klímu a projektu Správy Mladí. Spoluautor najväčšej sociálnej siete pre LGBT+ komunitu na Slovensku Dúhy.sk. Laureát Forbes 30 pod 30, držiteľ Novinárskej ceny za roky 2018 a 2019, SDG ceny v kategórii Líder do 30 rokov a ceny TTSK za mimoriadny prínos.

„Diskusia o extrémizme a tolerancii bude zameraná na vývoj situácie v Slovenskej republike v posledných rokoch a spôsoby, ktorými ju môžeme ako jednotlivci zlepšiť. Súčasťou prezentácie sú tiež témy ako aktivizmus s dôrazom na praktické skúsenosti a rady, kognitívne skreslenia a dezinformácie.“

 

Tešíme sa na Vás už 9. mája o 17.30 h v klube SKD Martin, kaviareň Brept.