Vernisáž výstavy STRETNUTIA

Stretnutia
Záverečná výstava projektu Stretnutia – Kultúrne KLBKO III.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v spolupráci s mestom Vrútky pripravilo pre priaznivcov výtvarného umenia a pre širokú verejnosť záverečnú výstavu z projektových aktivít „Stretnutia“ (Kultúrne KLBKO III.), ktorej mottom je:

„Koho stretáš a ako ho vnímaš“

„Výstava, ktorej autori sú členovia Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov sa predstaví svetu pod názvom „Stretnutia“. Aktuálne pracuje s udalosťami, ktoré sa nás aj samotných autorov najviac dotýkali a ovplyvňovali posledný rok. Napriek, zrejme pre väčšinu, ťažkým časom, diela poodhaľujú návrat do pôvodných koľají s uvedomením si hodnôt obyčajných/neobyčajných stretnutí. Postupné uvoľňovanie opatrení nám všetkým pomaly umožňovalo stretávať blízkych, priateľov až nakoniec celkom nové kontakty a miesta. Individuálne stvárnenie a technika je previazaná jednou témou, rozdelenou do štyroch foriem. I. Stretnutie každodenné – našich najbližších, II. Stretnutie veľmi blízke – blízka rodina, blízki priatelia. III. Vzdialení priatelia, vzdialená rodina a miesta a IV. Stretnutie nové, nových kultúr, tradícií, generačné rozdiely a ich pochopenie.

Každé jedno z diel pätnástich výtvarníkov nám umožňuje minimálne symbolicky nazrieť do životov autorov, ich vlastných návštev a stretnutí.“   Radovan Šenšel /kurátor/lektor tvorivých stretnutí

Vernisáž výstavy bude 16. septembra 2021 o 16.00 h v Kultúrnej sále Kriváň vo Vrútkach
Verejnosti bude sprístupnená od 17. septembra do 7. októbra 2021. 

Záverečná výstava projektu Stretnutia je realizovaná ako súčasť projektu Kultúrne KLBKO
III. – Organizátorom je Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Projekt je financovaný z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný ŽSK.

 Tešíme sa na Vašu účasť.