MOSTY KULTÚR – Kosovská rozmanitosť

… o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v spolupráci s Martinským klubom priaznivcov cestovania Vás pozývajú na „nultý“ večer, ktorý prichádza na svetlo sveta pod názvom MOSTY KULTÚR.

Po dobu niekoľkých rokov boli mimoriadne úspešným podujatím pravidelné cestovateľské večery. Každý mesiac sme sa spoločne stretávali v príjemnej atmosfére so zaujímavými ľuďmi, našli sme mnoho inšpirácií, vymenili sme si skúsenosti, …

Ku spoločným stretnutiam sa teraz chceme vrátiť. A tentokrát nielen s cestovateľskými témami, preto pod novým názvom: Mosty kultúr. „Nulté“ stretnutie sa uskutoční v komornej atmosfére Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine, prezentovať budú organizátori. Na ďalšie stretnutia pozveme zaujímavých hostí, zavŕšením tejto aktivity bude tradične novembrový Festival Bez hraníc.

Úvodné stretnutie bude pod názvom Kosovská rozmanitosť, kde budeme rozprávať a diskutovať o čarovnej krajinke v srdci Balkánu, ponúkajúcej nespočetné množstvo „nenápadných“ miest, horských masívov, údolí, milých osobitých a príjemných ľudí, ale aj dobré jedlo. O krajinke, ktorú ťaží historická krivda zasahujúca aj v súčasnosti do ľudských osudov.

Tešíme sa na Vás už 23. februára o 17.00 h vo výstavnej miestnosti Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

 

Radoslav Pančík