ANGAŽOVANÁ FOTOGRAFIA – vol. 1

Turčianske kultúrne stredisko v Martine hostilo počas víkendu 31.03. až 01.04.2023 workshop na tému „Angažovaná fotografia“.

Pod vedením odborného lektora Jana Viazaničku, sa zúčastnení amatérski fotografi zoznámili s konceptom angažovanej fotografie a s jej možnosťou vplyvu na spoločenské zmeny. Workshopu sa zúčastnilo 9 fotografov z Turca a okolia.

Lektor Ján Viazanička poňal workshop nielen ako tvorivú dielňu, ale aj ako príležitosť na dlhodobú prácu so zúčastnenými amatérskymi fotografmi. Sám lektor tento proces nazval mentoringom, pretože počas nasledujúcich mesiacov bude vzdelávať a viesť prihlásených fotografov k rozvoju nimi zvolených tém . Práca fotografov bude na konci projektu súčasťou výstavy, ktorá vznikne na základe týchto spoločných snáh. Fotografická výstava z angažovaných projektov samotných účastníkov bude prezentovaná v rámci Letného fotofestu vo verejnom priestore – na stene Slovenského komorného divadla počas mesiaca jún.

Workshop počas tohto víkendu ponúkol zaujímavý priestor pre diskusiu, zdieľanie skúseností, nápadov v oblasti angažovanej fotografie. Účastníci mali možnosť spoznať nové stratégie pre efektívne využitie svojich zručností na upozornenie rôznych malých aj veľkých spoločenských, ekologických, ale aj iných rozmerov.

Ďalšie stretnutie sa uskutoční formou konzultácií v online priestore 20.04.2023 o 18:00 hodine.

Ak sa aj vy chcete stať súčasťou takýchto podujatí, sledujte naše aktivity na sociálnych sieťach alebo nás navštívte na našej webovej stránke.

Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný Žilinským samosprávnym krajom.

 • Prvé stretnutie

  Prvé stretnutie

  Prednáška na tému angažovanej fotografie s lektorom Janom Viazaničkom
 • Prvé stretnutie

  Prvé stretnutie

  Pokračovanie v prednáške.
 • Prvé stretnutie

  Prvé stretnutie

 • Druhé stretnutie

  Druhé stretnutie

  Otvorená diskusia o projektoch, ktoré budú v nasledujúcich troch mesiacoch účastníci workshopu rozvíjať pod vedením odborného lektora.