Predstavujeme Vám – Gustava Konečného

Tento mesiac oslávil svoje životné jubileum – 80. rokov martinský fotograf a rodák zo Žiliny Gustav Konečný 📷 

S profesiou fotografa začal už v r. 1958, kedy fotografoval hlavne svadby , pohreby alebo detské portréty v ateliéri na Masarykovej ulici v Žiline.

V roku 1964 sa presunul do Martina, kde pracoval ako vedúci fotograf v Univerzitnej nemocnici v Martine až do roku 2004, kým neodišiel na dôchodok. Prácou fotografa v nemocnici sa pričinil hlavne o dokumentáciu rôznych častí ľudského organizmu, ktoré slúžili ako študijné materiály pre medikov z Jesseniovej lekárskej fakulty a mnohé sa dostali aj do lekárskych kníh.

Mnohí Martinčania poznajú Gustava Konečného aj ako trénera plávania z plaveckých klubov TJ Strojárne Martin a Plavecký klub Martin, kde vychoval mnohých úspešných plavcov (Danielu Kukovú, Igora Bukovského, Alexandra Marčeka a Rastislava Bizuba).

Okrem “medicínskej“ fotografie sa vo svojom voľnom čase venoval aj krajinkárskej fotografii. Je jedným z prvých členov Fotoklubu Karola Plicku v Martine a aktívne sa zúčastňoval aj amatérskej fotografickej súťaže AMFO. V roku 1977 sa prihlásil so sériou fotografií – Pieseň o pokazenom autobuse.

Predstavujeme Vám - Gustava Konečného

Rozhovor s Gustavom Konečným z roku 2020