Remeslo z Turca

Milí priatelia,

už po štvrtýkrát sme pre Vás pripravili pokračovanie remeselného podujatia Remeslo z Turca, kde Vám postupne približujeme tvorbu a zručnosti remeselníkov z regiónu Turiec a jeho blízkeho okolia. Remeslo z Turca sa tentokrát uskutoční 18.9.2020 od 9:00 do 18:00 hod. pred Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine.

V septembrovej časti Vám predstavíme nových remeselníkov, ktorí u nás ešte neboli: Silvia Sochuľáková s maľovanými obrazmi, Danka Ilienčíková s látkovými a ručne šitými hračkami, Lucia Šmigovská s vecami z pôvodného, ručne tkaného plátna a pravej modrotlače, Božena Petrášová s plstenými výrobkami a Gitka Cisárová s keramikou. Už tradične s nami opäť budú: Dušan Lučanský s prútenými košíkmi, Anna Lučanská s výrobkami zo šúpolia, Igor Čauder s viazaným obilím, ľanom a slamienkami, Michaela Konečná s originálnymi odevmi z ľanu, bavlny a modrotlače, Martin Makar s prírodnými mydlami, Slavomír Albert Havran s črpákmi a pastierskym riadom a Ľubica Drengubiaková s drôtenými a kvetinovými šperkami, ktorých ste mohli stretnúť aj na minulých remeslách. Na svoje si prídu aj deti, ktoré sa môžu tešiť na domáce, ručne maľované medovníčky do Gitky Hüberovej, či domáci včelí med od Jána Feriančíka. Súčasťou podujatia bude detská tvorivá dielnička: Zemiaková modrotlač, v ktorej si deti budú môcť jednoduchou formou vytvárať vlastnú „modrotlač“. Pre verejnosť bude dielnička sprístupnená od 11.00 do 12.00 hod.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Martin Ján Danko. Počas podujatia budeme dohliadať na dodržiavanie aktuálne platných hygienických, bezpečnostných a epidemiologických opatrení. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu v prípade nepriaznivého počasia.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Bližšie informácie: Mgr. Michaela Konečná, folklor@tks.sk, 0905 061 821, 0917 494 708