FOTO – WORKSHOP

Milí priatelia fotografie, pozývame Vás na workshop, ANGAŽOVANÁ FOTOGRAFIA, pozostávajúci z niekoľkých osobných stretnutí, online konzultácií s odborným lektorom Mgr.art. Jánom Viazaničkom a zo záverečnej výstavy fotografií vo verejnom priestore počas Letného fotofestu, ktorý sa bude konať v Martine a Turčianskych Tepliciach 19.06.2023

Účastníci workshopu sa naučia o rôznych formách angažovanej fotografie a angažovaného umenia a jeho dopadu v spoločnosti. Budú mať možnosť sami vytvoriť dlhotrvajúce projekty v kontexte angažovanej fotografie pod vedením lektora, ktoré budú následne inštalované vo verejnom priestore. Súčasťou workshopu sú diskusie a konzultácie, zamerané na rozvoj samostatných projektov jednotlivých účastníkov.

Výsledkom workshopu je výstava fotografií, tlačených na veľké formáty, ktoré budú prezentované v rámci Letného fotofestu vo verejnom priestore.

Prvé stretnutie a prednáška s lektorom prebehne počas víkendového workshopu. Stretnutie začne 31.03.203 o 16:00 v priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Workshop potrvá do 01.04. do 16:00 hod. Následne počas ďalších týždňov prebehne niekoľko online konzultácií s lektorom, ktoré budú mať za cieľ ďalej rozvíjať fotoprojekty účastníkov. Ďalšie osobné stretnutie, vyhodnotenie fotografických projektov, inštalácia a verejná prezentácia diel bude počas Letného fotofestu 16. 06 . 2023.

Účastnícky poplatok: 20€

Počet miest: 10

Prihlasovanie do 27.03.2023

Tlač fotografií a technickú podporu zabezpečuje Turčianske kultúrne stredisko. Workshop je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Lektor Jano Viazanička je   fotograf, spoluautor a šéfredaktor časopisu o slovenskej fotografii www.dokumentmagazin.sk, _pedagóg fotografie, ktorý v roku 2016 získal nomináciu v Czech Press Photo za sériu fotografií Cesta víťazstva, ktorá zachytáva Mariána Kotlebu na jeho ceste za žúpana BBSK —  pravicový extrémizmus sa týmto spôsobom dostal do vrcholovej politiky.

NEPREMEŠKAJTE TÚTO JEDINEČNÚ PRÍLEŽITOSŤ A VYPLŇTE PRIHLÁŠKU V ODKAZE:

foto: BORIS NÉMETH