Vajanského Martin – regionálne kolo súťaže ´22

Milí priatelia hovoreného slova a poézie, 

ako to už v tomto jarnom období býva, opäť nastal čas rôznych postupových súťaží vyhlasovaných Národným osvetovým centrom.

Veľmi nás teší, že tento rok môžu všetci prihlasení do regionálneho kola Vajanského Martin súťažiť v prezenčnej forme. Oproti posledným dvom rokom sme zaznamenali vyšší záujem o prednes v poézii a próze, čo sa prejavilo aj hojným počtom prihlásených súťažiacich!

V rámci 124 prihlásených majú svoje zastúpenie všetky vekové kategórie od 7 až po (takmer) 88 rokov. 

Jediná kategória, ktorá nemá súťažiaceho, je pre okresy Martin a Turčianske Teplice už niekoľko rokov IV. kategória v próze, ktorá je určená študentom stredných škôl a nevysokolskej mládeži do 19 rokov.

Regionálne kolo Vajanského Martin sa uskutoční 5. a 6. apríla 2022 v Turčianskej knižnici v Martine od 9.00 h. Začneme netradične staršími vekovými kategóriami  – v utorok : treťou, štvrtou a piatou. V stredu si sily zmerajú I. a II. kategória, čo sú deti od 7 do 12 rokov ZŠ.

Víťazi postúpia do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 2.a 3. mája 2022 v Literárnom múzeu SNK v Martine. Víťazi nižších kôl budú reprezentovať okresy Martin a Turčianske Teplice v rámci Žilinského kraja. 

Tešíme sa na spoločný zážitok a všetkým držíme palce!

 

Ivana Bednáriková

Metodička pre literatúru a hovorené slovo

Turčianske kultúrne stredisko

literatura@tks.sk

www.tks.sk

https://www.facebook.com/tksturiec/

0917 494 708

0905 061 821