Známi neznámi (v týchto časoch) – Michal Beran

Milí naši priaznivci, pripravili sme pre vás sériu krátkych rozhovorov so zaujímavými, známymi ľuďmi. Oslovili sme našich kamarátov, známych, spolupracovníkov a radi by sme vám aj týmto spôsobom sprostredkovali známe osobnosti z trochu inej strany, ako ich bežne poznáme. Položili sme im zopár zdanlivo jednoduchých otázok.

Letne naladení sme oslovili Michala Berana, hokejistu, ktorý aj napriek výsostne mužskému akčnému športu zostáva človekom s jemnocitom. Posúďte sami 🙂

1, Keď sa plavíte vo svojich myšlienkach, o čom najčastejšie snívate?

Snívam o tom, aby som v každodennom živote stále lepšie videl múdrosť a pravdivejšie vnímal to, čo mi život prostredníctvom udalostí – či už osobných alebo okolia ukazuje. Snívam o tom, aby som svojimi činmi prispel k niečomu väčšiemu ako som ja sám.

2, Ktoré slovesá by ste priradili ku letu?

Plávanie v letných jazerách, svitanie na horách, stretávanie sa s priateľmi, stíšenie pri hviezdnej oblohe, zrenie slnka a letného dažďa.

3, Aká vôňa sa vám spája s letom?

Vôňa letných lúk, čerstvého vzduchu po rannom daždi a vôňa mora.

4, Máte nejaké letné zvyky, ktoré dodržiavate?

Ranný beh po lúkach a horách, osvieženie sa v horských potokoch a plávanie v jazerách, turistika a večery s priateľmi, oddych na chate s rodinou.

5, Čo alebo koho vám leto prináša/prinieslo do života?

Leto mi prinieslo moju ženu, moje dcéry a prináša mi stále väčšiu a hlbšiu radosť z prežitých chvíľ s ľuďmi, ktorých mám rád.

6, Ktorú svoju letnú dovolenku by ste „sfilmovali“ a prečo?

Bola to letná dovolenka s priateľmi a rodinami v kempe v Chorvátsku, Bolo nás skoro 40 a spoločná plavba loďou, futbalový zápas s vášňou pre víťazstvo až do poslednej sekundy, spoločné varenie a večerné rozhovory pod párty-stanom a spoločný spev za doprovodu gitary pri mori a zapadajúcom slnku.

7, Kde vo svete alebo na akom mieste sa cítite ako doma?

Všade, kde som so svojou rodinou a priateľmi.

8, Čo pre vás predstavuje slovo PRÍSTAV?

Prístav je pre mňa nádych, upokojenie, rodina a možnosť spoznať ten správny vietor, aby som znovu mohol napnúť plachty.