Otvorenie výstavy AMFO k regionálnemu kolu 2022

Otvorenie výstavy a vyhodnotenie. Regionálne kolo 50. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy v oblasti fotografickej tvorby.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do regionálneho kola súťaže AMFO 2022.

Vyhlásenie výsledkov a vernisáž výstavy pre Vás pripravujeme na 13.4. o 16:30 hod. v klubových priestoroch TKS.

Výstava potrvá do 25.4. 2022.

Po dvoch rokoch elektronických fotografií a virtuálnych súťaží Vás srdečne pozývame do našich klubových priestorov na vyhlásenie výsledkov a vernisáž výstavy fotografií regionálneho kola súťaže amatérskej fotografie AMFO 2022. Do tohtoročného jubilejného 50. ročníka sa z nášho regiónu prihlásilo 27 účastníkov a zaslali spolu 130 fotografií. Porota v zložení Mgr. art. Marek Pupák, Mgr. art. Zuzana Vajdová a Braňo Konečný vybrala 38 z nich, ktoré postupujú do krajského kola v Žiline. Takto dostanú príležitosť postúpiť do celoštátneho kola, ktoré bude v novembri tohto roku opäť v Martine. Súťaž vyhlasuje každoročne Národné osvetové centrum pre neprofesionálnych fotografov a všetkých milovníkov a nadšencov zachytávania momentov.

Tento rok do poroty prijali pozvanie:

Mgr. art. Marek Pupák – predseda poroty
Študoval na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici, ukončil magisterské štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde študoval odbor filmová dokumentárna tvorba na Fakulte dramatických umení. Vo voľnej tvorbe sa venuje najmä portrétnej a dokumentárnej fotografii.
Slovak Press Photo 2016 v kategórii Študenti a mladí fotografi do 25 rokov:

  1. miesto „Na Slovensku po slovensky“
    Slovak Press Photo 2017 v kategórii Každodenný život:
  2. miesto – séria fotografií „Ostrov slobody“

Projekty: „Na Slovensku po slovensky“, „Ostrov slobody“, „Blue Grandma“

Mgr. art. Zuzana Vajdová
„Z detstva si pamätám ako mi otec zakazoval fotiť kačky a kvety, vraj míňam film. Dogma bola odfotografovať niekoho z rodiny stojac pred niektorou pamiatkou, značkou, stromom, domom…
Ani neviem, ako sa mi podarilo vymaniť z tohto diktátu. Dnes fotím čo chcem a ako chcem, mám svoj štýl, zmysel pre kompozíciu a veľkú vášeň pre fotografovanie na film.
Rada zachytávam atmosféru živých podujatí, no venujem sa aj ateliérovej fotografií a fotografovaniu rodín, ktoré preháňam našim krásnym Turcom.
Žijem v Martine s rodinkou od roku 2013. Predtým som pôsobila v rodnej Bratislava, ako fotografka a fotografická lektorka.
Robila som a stále robím aj kadečo iné nefotografické, pretože milujem rozmanitosť, cestovanie, prírodu, záhradu a džemy.“

Braňo Konečný
Venuje sa divadelnej fotografii od roku 2005, keď začala jeho spolupráca s Martinským komorným divadlom. Okrem fotenia predstavení v divadle v Martine fotil aj mnohé predstavenia v Mestskom divadle v Žiline. Úzko spolupracuje aj s mestským divadlom Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave. Zachytil aj úspešné predstavenia v našom najprestížnejšom divadle na Slovensku – Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Pre toto divadlo v tomto roku pripravoval aj abonentku – súkromnú vstupenku na sériu vybraných predstavení činohry, opery a baletu v divadelnej sezóne 2016/2017.

Divadelná fotografia vyžaduje zachytiť správny moment a atmosféru. Fotografovanie divadla je náročné aj kvôli neustále sa striedajúcemu osvetleniu a nedostatku osvetlenia. Takisto každoročne fotografuje v Martine divadelný festival Dotyky a Spojenia. Okrem divadelnej fotografie sa venuje aj  ateliérovej, komerčnej, reklamnej a produktovej  fotografii, fotografii podujatí a tvorbe prezentácií. Jeho záľubou je aj cestovanie pri ktorom zachytáva objektívom jeho fotoaparátu krásy našej planéty.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 

Alena Šamová
Manažér pre záujmovú umeleckú činnosť
Metodik pre výtvarníctvo