MEDZI NAMI – Marek Mach

MEDZI NAMI

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo prvý z cyklu troch prezentácii MEDZI NAMI určený pre študentov stredných škôl.

Snahou organizátorov je prostredníctvom prezentácií a diskusií umožniť mladým ľuďom kriticky sa pozerať na svet okolo seba, ako aj možnosť otvárať tému kultúrnych rozdielov a tak napomáhať k búraniu tabu v otázkach kultúrnych rozdielov v jednotlivých kútoch sveta.

V úvodnom stretnutí pod názvom „O extrémizme a tolerancii“ privítame medzi nami mladého aktivistu Mareka Macha.

Marek je zakladateľ iniciatív Mladí proti fašizmu, Mladí za klímu a projektu Správy Mladí. Spoluautor najväčšej sociálnej siete pre LGBT+ komunitu na Slovensku Dúhy.sk. Laureát Forbes 30 pod 30, držiteľ Novinárskej ceny za roky 2018 a 2019, SDG ceny v kategórii Líder do 30 rokov a ceny TTSK za mimoriadny prínos.

„Diskusia o extrémizme a tolerancii bude zameraná na vývoj situácie v Slovenskej republike v posledných rokoch a spôsoby, ktorými ju môžeme ako jednotlivci zlepšiť. Súčasťou prezentácie sú tiež témy ako aktivizmus s dôrazom na praktické skúsenosti a rady, kognitívne skreslenia a dezinformácie.“

Tešíme sa na stretnutie už 9. mája o 10.00 h vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine

Cyklus prezentácií „MEDZI NAMI“ je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný Žilinským samosprávnym krajom.