Vyhodnotenie – XV. ročník Turiec maľovaný 2024

Vyhodnotenie – XV. ročník Turiec maľovaný 2024

 

XV. ročník výtvarno-literárnej súťaže Turiec maľovaný už pozná víťazné diela a ich autorov. Porota tento rok vyberala zo 193 výtvarných a literárnych prác, ktoré spájala spoločná téma – a to „Prázdniny u starej mamy.“ Zapojilo sa 26 škôl a škôlok z 3 okresov.

 

Ako uviedla predsedníčka poroty Monika Belinová  „vybrať zo všetkých prác nebolo naozaj ľahké. Každé dielo bolo originálne a aj tohtoročná téma „Prázdniny u starej mamy“ bola veľmi milá a pre deti ľahko vysvetliteľná či zaznamenateľná na papier.“

 

Okrem ocenených diel porota vybrala aj zaujímavé diela na výstavu. Tá bude prístupná od 16.6. do 31.8.2024 v priestoroch Vozárni z Moškovca, Múzea slovenskej dediny v Martine.

V rámci programu 40. ročníka Turčianskych slávností folklóru rovnako 16.6.2024 od 9:15 h prebehne aj oficiálne vyhodnotenie na malom pódiu v Múzeu slovenskej dediny v Martine.

Deti, ktorých práce sú ocenené majú vstup v sprievode 1 dospelej osoby na Vyhodnotenie súťaže v rámci Turčianske slávnosti folklóru zdarma.

Súťaž zorganizovalo Turčianske kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Súťaž vznikla s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a je spolufinancovaná Žilinským samosprávnym krajom. Podujatie je realizované s finančným prispením mesta Martin.

 

Ocenené práce :

I. kategória: žiaci MŠ

Dominika Boiaryn , Liliana Vnučáková , Timea Hrivnáková, Ella  Milová , Zuzana Gerátová

 

II. kategória: ZŠ 1. stupeň – žiaci 0. – 4. ročníka

Karin Chorváthová, Marek Kováč, Jakub Jánošík , Miriam Šušteková, Veronika Rumanová, Júlia Beličková, Katrína Stachová , Terézia Bayerová, Ema Lukačová

 

III. kategória: ZŠ 2. stupeň – žiaci 5. – 9. ročníka

Sarah Šerugová, Eliška Krčmáriková, Anna Puchelová

 

IV. kategória: ZUŠ – deti predškolského veku a žiaci 0.- 4. ročníka

Rebeka Imrišová, Peter Cintula, Andrej Husár

 

V. kategória: ZUŠ – 5. – 9. ročník

Bianka Školová, Júlia Berková, Tamara Božíková, Dominik Pyšný

 

Oceneným deťom gratulujeme, ďakujeme aj pedagógom za ich prípravu a rodinám detí, že ich podporujú,  v tom, čo im robí radosť.

Mgr. Jarmila Kollárová, metodik pre vizuálne umenie, vytvarnictvo@tks.sk, 0917 494 708